TRENDE

Tur Hakkında

Antalya bölgesinin hiç şüphesiz en ilginç ören yerlerinden biri olan Termessos, tarih ve doğanın muhteşem uyumunu günümüzde bile yansıtmaktadır. Termessos’un, huzur veren ve el değmemiş görünümüyle diğer antik şehirlerden daha farklı ve etkileyici bir havası vardır. Doğal ve tarihi zenginliklerinden ötürü şehir, adını taşıyan Milli Park kapsamına alınmıştır. Antik Pisidia Bölgesi’nin içinde yer alan şehir, Toros Dağları’nın 1.050 metre yüksekliğinde kurulmuştur. Termessos sakinleri Solymos olarak bilinen Anadolu kökenli bir halktı. Büyük İskender M.Ö 333 yılında kuşatmaya çalıştığı ama fethetmekte başarısız olduğu şehri bir kartal yuvasına benzetmişti. Termessos kademeli bir düşüşün ardından, son olarak MS 5. yüzyılda terk edilmiştir. Günümüze kadar korunarak gelen Şehir Surları, Hadrian Zafer Takı, Su Sarnıçları, Tiyatro, Antik Spor Akademisi, Agora, Ticaret Merkezi ve Kahramanlık Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Dağınık bir alana yayılmış mezarlıkta Alcates ve Aslan Süslemeli Mezarlar en ilginç olanların başında geliyor. Ziyaretçilerin daha kolay ve güvenli hareket edebilmeleri için spor ayakkabı giymeleri önerilir. Termessos’dan sonra Düden Şelalesi turumuzun son durağı olacaktır.  

Karstik bir kaynak olan Düden Şelalesi, Akdeniz’in en büyük ve Türkiye’nin en ünlü Şelalesi’dir. Düden Parkı, farklı bitki örtüsü ve 25 metrelik Şelaleleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır. Şelale’nin altından 40 metrelik uzayan yol mağaraya gider ve ziyaretçilere diğer taraftan şelaleyi seyretme imkânı vermektedir.

Rezervasyon Yap

Tur Detayları

 • Hareket

  08:30
 • Dönüş

  17:00
 • Özel Tur
  (1-2 Kişi)

  325 €
 • Özel Tur
  (3-5 Kişi)

  375 €
 • Özel Tur
  (6-8 Kişi)

  65 € Kişi Başı

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Örenyeri Girişleri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TurAntalya Facebook
TurAntalya Tweeter

TurAntalya.Com 2011
Copyright © 1997-2011 Matrix Travel Solutions. Tüm hakları saklıdır.
Burhanettin Onat cad. Atiye Akdemir Apt. No:79 / 1A Antalya - Türkiye / Tel : +90 242 322 71 00 - Fax: +90 242 322 30 90